Udany debiut Marleya na Mistrzostwach Świata


W drugi weekend listopada w Abertamy w zachodnich Czechach odbyły się Mistrzostwa Świata w Psich Zaprzęgach psów rasowych w warunkach bezśnieżnych, organizowanych przez międzynarodową federację FISTC na których nie mogło nas zabraknąć. Zawody składały się z trzech etapów, a trasy położone były na wysokości blisko 900 m. n.p.m. w Rudawach.

Oprócz górzystej 6 km trasy, sporym utrudnieniem były warunki jakie panowały na trasach, sporo błota, którego z każdym dniem przybywało przez obfite opady deszczu i śniegu. W konkurencji canicorss z Marleyem zdobyliśmy srebrny medal, a na rowerze z psami Dastim i Rastą wywalczyliśmy piąte miejsce.

Nasz start to tak naprawdę debiut, bo po raz pierwszy na zawodach wystartowałem na rowerze z dwoma psami, pomimo że od lat w ten sposób trenujemy na terenach gminy Koluszki, to w zawodach nie było nam dane sprawdzić się w tej konkurencji. Piąte miejsce cieszy, ale pozostaje mały niedosyt, bo podczas drugiego i trzeciego etapu, zaliczyliśmy wywrotki tracąc cenne sekundy. Drugi start to debiut naszego półtorarocznego Marleya w zawodach, tym bardziej cieszy zdobyty medal.

To nie koniec sezonu dla naszej ekipy, w drugi weekend grudnia powalczyć na kolejnych zawodach, które tym razem odbędą się w Niemczech.